Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w Domu Pomocy Społecznej przygotowaliśmy okolicznościową uroczystość dla naszych pensjonariuszy. W pierwszej części spotkania odbył się wernisaż prac postaci kobiecych autorstwa naszej mieszkanki Barbary Kielisz. Pani Basia, dla której rysowanie jest formą terapii – otrzymała dyplom uznania od Pani Dyrektor Barbary Gacman.

            Następnie odbyły się wesołe konkursy związane z tematyką kobiecą. W pierwszym z nich uczestniczyły dwie mieszkanki, które otrzymały duże torebki, pełne różnych zabawnych przedmiotów. Zadaniem pań było odnalezienie małej czekoladki, ukrytej na dnie. Wśród rzeczy, które znalazły się w torebkach były mi.in.: kosmetyki, pończochy, wałek do ciasta, pędzel, miarka, termofor, pilot do telewizora, papier toaletowy, bilet do kina na film „Sztuka kochania” oraz książki. Zawartość torebek wywołała dużo śmiechu i żartów. W kolejnym konkursie brały udział dwie pary. Panowie mieli za zadanie stworzyć oryginalną stylizację dla pań. Do dyspozycji były części garderoby, biżuteria, pomadki do ust i cienie do powiek. Zaproponowane konkursy dostarczyły naszym pensjonariuszom wiele radości i wprowadziły w doskonały humor.

            Ostatnim elementem spotkania z okazji Dnia Kobiet był słodki poczęstunek. Przy kawie i ciastku mieszkańcy prowadzili wesołą i serdeczną rozmowę. Panowie przygotowali w prezencie dla naszych mieszkanek „Babeczki dla Babeczek”. Wszystkim Paniom z okazji ich święta, składamy najserdeczniejsze życzenia!