Jak pachnie morze? Mieszkańcy PZN DPS z wizytą w Sopocie

Słoneczna pogoda, szum nadmorskich fal i pasek pod stopami to część atrakcji podczas wycieczki, na którą 7 września 2021 r. wyruszyli nasi podopieczni.  

Przygotowania rozpoczęliśmy już dzień przed. Pracownia czynności dnia codziennego pachniała przekąskami i łakociami. W dzień wyjazdu byliśmy gotowi i spakowani!

Wizytę rozpoczęliśmy od najbardziej znanego obiektu, czyli spacer po Molo w Sopocie. Była bryza, było słońce, a przede wszystkim był relaks i odprężenie. Odpoczywaliśmy i  zwiedzaliśmy wszystkimi zmysłami.

Bliskie położenie ulicy Bohaterów Monte Casino, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych deptaków w Polsce i licznie występujące kramiki, zaoferowały nam zakup różnorodnych pamiątek. 

Zadbaliśmy również o dawkę doznań sensorycznych, korzystając ze spaceru bosymi stopami po nadmorskiej plaży i wodzie. Zwieńczeniem naszej wycieczki była wizyta w restauracji, gdzie uaktywniliśmy zmysł węchu, smaku i zapachu, spożywając tradycyjną zupę rybną na  świeżym powietrzu, wciąż delektując się zapachem morza…

Jak pachnie morze?? – zapytacie. Nasi niewidomi uczestnicy odpowiadają – „Pachnie bryzą…, pachnie jak przestrzeń i wolność”.