MIESZKAŃCY PZN DPS RAZEM Z AKCJĄ „Olsztyńskie kamyki” I PROJEKTEM KSIĄŻKOchatka

Usytuowanie PZN DPS niewątpliwie wspomaga rehabilitację psychofizyczną i społeczną podopiecznych. Wykorzystując walory naszego obszaru, a przy tym różnego rodzaju działalności na terenie miasta Olsztyn, Mieszkańcy domu pomocy tym razem zaangażowali się w regionalną zabawę „Olsztyńskie kamyki” oraz wsparli projekt KSIĄŻKOchatki.

„Olsztyńskie kamyki”, to zabawa polegająca na szukaniu, zdobieniu i rozmieszczaniu kamyków w różnych miejscach Olsztyna i jego okolicach. Nasze kamyki zostały wcześniej znalezione w trakcie spacerów terapeutycznych, a ozdobione podczas zajęć socjoterapeutycznych. Wykorzystując cele terapeutyczne nakierowane na ćwiczenia rozwijające zdolności osobiste, kreatywność, czy umiejętność współpracy, czerpiąc także z arteterapii, powstały piękne dzieła. Podczas jednej z wycieczek na Plażę Miejską Ukiel, pozostawiliśmy wszystkim biorącym udział namiastkę naszej satysfakcji i płynącą z  serca serdeczność.

Równocześnie dorzuciliśmy kilka pozycji czytelniczych do domku z książkami, by w myśl projektu – KSIĄŻKOchatki  „miały realny wpływ na świadomość czytelniczą naszego miasta.”

Widzimy się w następnych projektach!!!