Świętujemy jubileusz 20-lecia

Nasz Dom Pomocy Społecznej obchodzi w tym roku piękny jubileusz 20 lat działalności. Początkowo PZN DPS był przeznaczony dla osób przewlekle somatycznie chorych  i dysponował 20 miejscami, na podstawie decyzji Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z 12 grudnia 2000 roku zezwalającej na prowadzenie takiego typu placówki.

Uroczyste otwarcie naszego Domu Pomocy odbyło się 3 stycznia 2001 roku. W uroczystości inauguracyjnej uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, centralnych i kościelnych. Obecni byli również członkowie Zarządu PZN-u. Pierwszym dyrektorem Domu została Pani Janina Soczewka. Po kilku miesiącach, 11 czerwca 2001 roku zmieniono typ domu na placówkę dla osób niepełnosprawnych fizycznie, w tym dla niewidomych oraz słabowidzących i zwiększono liczbę miejsc do 40. Co roku sukcesywnie powiększano tę liczbę, aż do obecnej – 100.

1 lipca 2013 roku nowym dyrektorem Domu Pomocy została Pani Barbara Gacman. Od maja 2016 roku nasz Dom jest placówką dla osób przewlekle somatycznie chorych oraz osób niepełnosprawnych fizycznie (w tym niewidomych i słabowidzących).

Od 1 kwietnia 2021 roku funkcję dyrektora PZN DPS pełni Pan Tomasz Kubicki.

PZN DPS zapewnia mieszkańcom usługi w zakresie potrzeb bytowych, opiekuńczych, rehabilitacyjnych, kulturalnych i edukacyjnych, w tym zajęcia tyflopedagogiczne dla osób z dysfunkcją wzroku. Pensjonariusze spędzają czas w pracowniach terapeutycznych. Mają do dyspozycji również piękny ogród z amfiteatrem i grillem. Korzystają ze spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu.

W ciągu 20 lat nasza placówka zmieniała się i rozwijała, by zapewnić  najwyższy poziom opieki, a tym samym zadowolenie i uśmiech na twarzy Naszych Mieszkańców. W jubileuszowym roku działalności życzymy Naszym Pensjonariuszom i Pracownikom, aby PZN DPS był dla nich nie tylko domem pomocy, ale bezpieczną i komfortową przystanią, do której zawsze chce się wracać. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć upamiętniających historię naszego Domu.