WYPRAWA NA PLAŻĘ

Letnie miesiące sprzyjają rozmaitym wycieczkom i korzystaniu z uroków naszego regionu. Szczególnie, gdy uczestnikami są aktywni Mieszkańcy naszego domu pomocy. Po raz kolejny zorganizowana została wycieczka na Plażę Miejską Ukiel, która tym razem przebiegła w nieznacznie odmiennym stylu.  Głównym zadaniem podopiecznych było samodzielne przygotowanie się do wyjazdu – wykonanie i spakowanie drugiego śniadania, czy zorganizowanie niezbędnych rzeczy na plażę. Własna inicjatywa była o tyle ważna, że sam przejazd do miejsca docelowego i z powrotem odbył się komunikacją miejską.

Na terenie Centrum Rekreacyjno–Sportowego Ukiel, nasi Mieszkańcy już po raz kolejny bezpiecznie korzystali z nowoczesnej infrastruktury oraz wypożyczalni wspominanego sprzętu wodnego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. W asyście i pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry naszego domu pomocy oraz przy współudziale WOPR Olsztyn, uczestnicy w spokoju zażywali kąpieli wodnej.

Organizacja wycieczek i wypraw ma na celu wykorzystanie możliwości, potrzeb i aktywności  podopiecznych. Interdyscyplinarny zespół terapeutyczny (w którego skład wchodzą między innymi tyflopedagog, fizjoterapeuta i terapeuci zajęciowi) nieprzerwanie pracuje nad  wielopoziomową formą uaktywniającą naszych Mieszkańców.